dzbanek kosztuje 16,50zł,a szklanka 2,30zł.Za pomocą Jakiego wyrażenia można obliczyć kwotę,jaką trzeba zapłacić za dzbanek i 6 szklanek?

dzbanek kosztuje 16,50zł,a szklanka 2,30zł.Za pomocą Jakiego wyrażenia można obliczyć kwotę,jaką trzeba zapłacić za dzbanek i 6 szklanek?
Odpowiedź

sumy (dodawanie) 16,5 +(6 x 2,3)=16,5 + 13,8=30.30zł

dzbanek kosztuje 16,50zł,a szklanka 2,30zł.Za pomocą Jakiego wyrażenia można obliczyć kwotę,jaką trzeba zapłacić za dzbanek i 6 szklanek? 1*16,50+6*2,30=16,5+13,8=30,3zł trzeba zapłacić 30,3zł

dzbanek kosztuje 16,50zł=x szklanka 2,30zł=y dzbanek i 6 szklanek=x+6y x+6y=16,50zł+ 6*2,30zł x+6y=30,30zł

Dodaj swoją odpowiedź