Za 1 i 3/5 kg orzechów Witek zapłacił 8 zł .Następnego dnia za 1/2 kg zapłacił 3 zł 50 gr .O ile złotych droższe były orzechy następnego dnia ?

Za 1 i 3/5 kg orzechów Witek zapłacił 8 zł .Następnego dnia za 1/2 kg zapłacił 3 zł 50 gr .O ile złotych droższe były orzechy następnego dnia ?
Odpowiedź

Za 1 i 3/5 kg orzechów Witek zapłacił 8 zł .Następnego dnia za 1/2 kg zapłacił 3 zł 50 gr .O ile złotych droższe były orzechy następnego dnia ? 1/2->3,5zł to jeden kg=7zł 1 3/5=8/5->8zł to za kg 5zł Droższe były o 2zł

to tak 3,50 / 0,5 = 7 czyli 7 zl to za 1 kg no i tych za 7 zl orzechow 10 dag bd kosztowal 70 gr 3 * 3,50 = 10,50 + 0,70 = 11,20 czyli 11,20 - 8,00 = 3,20 czyli nastepnego dnia orzechy byly drozsze o 3.20

Dodaj swoją odpowiedź