ile winogron można kupić za 12 zł, jeżeli kilogram kosztuje 6, 40???????? proszę o obliczenia
ile winogron można kupić za 12 zł, jeżeli kilogram kosztuje 6, 40????????
proszę o obliczenia
[latex]1kg-6,40zl \ x-12zl \ \ 6,40x=12 \ x=12:6,40 \ x=1,875kg \ Mozna kupic 1,875kg winogron (czyli 1kg, 87dag 5g) [/latex]
12zł - 1,875 12:6,40