Za 3 kg jabłek trzeba zapłacić 7,35 zł ile kosztuje 5 kg takich jabłek? Daje naj :)
Za 3 kg jabłek trzeba zapłacić 7,35 zł ile kosztuje 5 kg takich jabłek? Daje naj :)
7,35:3= 2,45zł-kg jabłek 2,45x5=12,25 5 kg tych jabłek kosztuje 12,25zł
3kg=7,35zł ; 1kg=7,35zł:3=2,45zł ; 5kg=2,45zł•5=12,25zł. Odpowiedź: 5 kilogramów takich jabłek kosztuje 12,25 złotych. Mam nadzieję że pomogłam i liczę na naj :D