Jeżeli 4 butelki pewnego napoju kosztują "x" złotych to 20 takich butelek kosztuje: A. Jeżeli 4 butelki pewnego napoju kosztują 12 złotych to 20 takich butelek kosztuje...?

Jeżeli 4 butelki pewnego napoju kosztują "x" złotych to 20 takich butelek kosztuje: A. Jeżeli 4 butelki pewnego napoju kosztują 12 złotych to 20 takich butelek kosztuje...?
Odpowiedź

1. 20:4=5. Jeżeli 4 butelki pewnego napoju kosztują x złotych to 20 takich butelek kosztuje 5x złotych. 2. 5x=5•12zł=60zł. Jeżeli 4 butelki pewnego napoju kosztują 12 złotych to 20 takich butelek kosztuje 60zł. Mam nadzieję że pomogłem i liczę na naj ;) Pozdrawiam, obyq :)

A. 4-12zł 20-x X=20*12/4=60 Odp.20 takich butelek kosztuje 60 złotych.

Dodaj swoją odpowiedź