Opis Adama Cisowskiego - "Szatan z siódmej klasy"

Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy" jest Adam Cisowski - tytułowy szatan. Ma siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasy warszawskiego gimnazjum. Ma on czworo rodzeństwa, w tym dwie siostry i dwóch braci. Jego ojcem jest szanowanym lekarzem, a matką wzorowa kobieta poświęcająca się całkowicie rodzinie.

Adaś to chłopiec niezwykły, nie tylko pod względem intelektualnym, ale również fizycznym. Jest on silny i bardzo odważny. Chłopak wykonuje w utworze różne ćwiczenia świadczące o jego dobrej kondycji sportowej. Ma on śmiały wzrok, przenikający i dostrzegający każdy szczegół. Tymi to właśnie oczyma oczarował serce pięknej Wandy.

Cisowski z charakteru był przede wszystkim uczciwy. Nie lubił okłamywać innych i zrzucać na nich winę. Gdy afera z zagadką profesora wyszła na jaw, wykazał się ogromną szlachetnością, przyznając się i szczerze żałując. Obronił wtedy swoją własną godność. Był trochę porywczy, ale na szczęście nie aż tak, by kogoś skrzywdzić lub zranić. Gdy brat zjadł mu lody, zdenerwował się, ale potrafił opanować się i jedynie go pouczyć. W szkole słynął z dobroduszności oraz umiejętności logicznego myślenia. Adaś był ostrożny, chociaż często ryzykował. Uwielbiał przygody oraz biegle analizował fakty, co zajmowało mu dużo czasu, lecz przynosiło efekty. Miał wspaniałą pamięć. W stosunku do innych był życzliwy i szanował ich. Nie potępiał od razu bliźnich, którzy zawinili, lecz próbował ich zrozumieć, pomóc im i wytłumaczyć. Jako detektyw chłopak był dokładny i systematyczny w pracy. Dodatkowo był odważny i miał silną wolę, dzięki której nie załamywał się i nie poddawał, gdy odnosił porażki.

Ogólnie rzecz biorąc, autor przedstawił Adama jako chłopca wspaniałego, przypominającego ideał. Adaś nie ma prawie żadnych wad, ale posiada za to mnóstwo zalet. W obliczu innych jest on prawdomówny, odpowiedzialny i godny zaufania. Jest przepełniony radością, poczuciem humoru, a na jego twarzy zawsze gości uśmiech. Według mnie, można, a nawet trzeba zaliczyć go do najbardziej sympatycznych i optymistycznych postaci literackich XXI wieku.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Opis Adama cisowskiego "szatan z siódmej klasy" Prosze nie z int na jutro naj i dużo pkt

Opis Adama cisowskiego "szatan z siódmej klasy" Prosze nie z int na jutro naj i dużo pkt...

Język polski

Opis Adama Cisowskiego - "Szatan z siódmej klasy"

Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy" jest Adam Cisowski - tytułowy szatan. Ma siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasy warszawskiego gimnazjum. Ma on czworo rodzeństwa, w tym dwie siostry i dw...

Język polski

Opis Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy"

Adam Cisowski 17 letni uczeń gimnazjum Warszawskiego. Chłopiec to główny bohater lektury. Adaś jest najstarszy spośród pięciorga dzieci państwa Cisowskich. Jego tata jest lekarzem, a mama zajmuje się domem : gotuje, sprząta i opiekuje si...

Język polski

Napisz opis Adama CISOWSKIEGO Pooomocyy 10 zdań,, :) wygląd i charakter ( Szatan z siódmej klasy )

Napisz opis Adama CISOWSKIEGO Pooomocyy 10 zdań,, :) wygląd i charakter ( Szatan z siódmej klasy )...

Język polski

Prosze o opis Adama Cisowskiego z książki ,,Szatan z siódmej klasy'

Prosze o opis Adama Cisowskiego z książki ,,Szatan z siódmej klasy'...

Język polski

Napisz Krótki opis Adama Cisowskiego z Lektóry pt."Szatan Z Siódmej Klasy". Na jutro!!!!!Daje naj!!!!!!

Napisz Krótki opis Adama Cisowskiego z Lektóry pt."Szatan Z Siódmej Klasy". Na jutro!!!!!Daje naj!!!!!!...