Opis Adama Cisowskiego - "Szatan z siódmej klasy"

Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy" jest Adam Cisowski - tytułowy szatan. Ma siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasy warszawskiego gimnazjum. Ma on czworo rodzeństwa, w tym dwie siostry i dwóch braci. Jego ojcem jest szanowanym lekarzem, a matką wzorowa kobieta poświęcająca się całkowicie rodzinie.

Adaś to chłopiec niezwykły, nie tylko pod względem intelektualnym, ale również fizycznym. Jest on silny i bardzo odważny. Chłopak wykonuje w utworze różne ćwiczenia świadczące o jego dobrej kondycji sportowej. Ma on śmiały wzrok, przenikający i dostrzegający każdy szczegół. Tymi to właśnie oczyma oczarował serce pięknej Wandy.

Cisowski z charakteru był przede wszystkim uczciwy. Nie lubił okłamywać innych i zrzucać na nich winę. Gdy afera z zagadką profesora wyszła na jaw, wykazał się ogromną szlachetnością, przyznając się i szczerze żałując. Obronił wtedy swoją własną godność. Był trochę porywczy, ale na szczęście nie aż tak, by kogoś skrzywdzić lub zranić. Gdy brat zjadł mu lody, zdenerwował się, ale potrafił opanować się i jedynie go pouczyć. W szkole słynął z dobroduszności oraz umiejętności logicznego myślenia. Adaś był ostrożny, chociaż często ryzykował. Uwielbiał przygody oraz biegle analizował fakty, co zajmowało mu dużo czasu, lecz przynosiło efekty. Miał wspaniałą pamięć. W stosunku do innych był życzliwy i szanował ich. Nie potępiał od razu bliźnich, którzy zawinili, lecz próbował ich zrozumieć, pomóc im i wytłumaczyć. Jako detektyw chłopak był dokładny i systematyczny w pracy. Dodatkowo był odważny i miał silną wolę, dzięki której nie załamywał się i nie poddawał, gdy odnosił porażki.

Ogólnie rzecz biorąc, autor przedstawił Adama jako chłopca wspaniałego, przypominającego ideał. Adaś nie ma prawie żadnych wad, ale posiada za to mnóstwo zalet. W obliczu innych jest on prawdomówny, odpowiedzialny i godny zaufania. Jest przepełniony radością, poczuciem humoru, a na jego twarzy zawsze gości uśmiech. Według mnie, można, a nawet trzeba zaliczyć go do najbardziej sympatycznych i optymistycznych postaci literackich XXI wieku.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Opis Adama cisowskiego "szatan z siódmej klasy" Prosze nie z int na jutro naj i dużo pkt

Opis Adama cisowskiego "szatan z siódmej klasy" Prosze nie z int na jutro naj i dużo pkt...

Język polski

Opis Adama Cisowskiego Szatan z siódmej klasy

Opis Adama Cisowskiego Szatan z siódmej klasy...

Język polski

Napisz opis Adama Cisowskiego ( " Szatan z siódmej klasy " ) proszę o szybką odpowiedź bo to na jutro . Z góry dziękuję

Napisz opis Adama Cisowskiego ( " Szatan z siódmej klasy " ) proszę o szybką odpowiedź bo to na jutro . Z góry dziękuję...

Język polski

POMOCY!!!!!!!!!!!! mam do napisania opis Adama Cisowskiego Szatan z siódmej klasy ----krótki--- Dam naj

POMOCY!!!!!!!!!!!! mam do napisania opis Adama Cisowskiego Szatan z siódmej klasy ----krótki--- Dam naj...

Język polski

Opis Adama Cisowskiego - "Szatan z siódmej klasy". Na jutro! Dam dużo punktów

Opis Adama Cisowskiego - "Szatan z siódmej klasy". Na jutro! Dam dużo punktów...

Język polski

napisz opis Adama CISOWSKIEGO ( Szatan z siódmej klasy )Pooomocyy 10 zdań,, :) !!!!!!!!!!! pomocyyyyyyyy

napisz opis Adama CISOWSKIEGO ( Szatan z siódmej klasy )Pooomocyy 10 zdań,, :) !!!!!!!!!!! pomocyyyyyyyy...