Proszę na teraz ułożyć analize 5bulek i 1 chleb kosztował 4zl oblicz cenę bulki i chleba wiedząc ze chleb jest 5x droszszy od bulki

Proszę na teraz ułożyć analize 5bulek i 1 chleb kosztował 4zl oblicz cenę bulki i chleba wiedząc ze chleb jest 5x droszszy od bulki
Odpowiedź

a - bułka b- chleb 5a+b=4 b=5a 5a+5a=4 10a=4 a=0,4 b=5*0,4=2

Dodaj swoją odpowiedź