Za 6 długopisów po 1,50 każdy i 4 zeszyty.Ala zapłaciła 18,80 zł.Ile kosztował zeszyt? muszą być 5 etapów

Za 6 długopisów po 1,50 każdy i 4 zeszyty.Ala zapłaciła 18,80 zł.Ile kosztował zeszyt? muszą być 5 etapów
Odpowiedź

x-cena zeszytu. 6*1,50 = 9zł 9zł+4x=18,80zł 4x=18,80zł-9zł 4x=9,80zł/4 x=2,45 Odp. Zeszyt kosztował 2,45zł.

6*1,50=9    18,80-9=9,80  9,80:4=2,45 Odp: Jeden zeszyt kosztował 2,45 zł.

Dodaj swoją odpowiedź