Pani Alina kupowala wieczorem na targu dwa koszyczki malin. Sprzedawczyni z powodu poznej pory obnizyla cene malin 0 10%. Pani Alina zaplacila 19,80 zl . Ile przedtem kosztowal koszyczek malin ? NAPISZCIE WSZYSTKIE OBLICZENIA !!!

Pani Alina kupowala wieczorem na targu dwa koszyczki malin. Sprzedawczyni z powodu poznej pory obnizyla cene malin 0 10%. Pani Alina zaplacila 19,80 zl . Ile przedtem kosztowal koszyczek malin ? NAPISZCIE WSZYSTKIE OBLICZENIA !!!
Odpowiedź

x- 100% 19,80-90% x = 19,80*100/90 x =22 zł koszyczek malin kosztował 22 zł

19,80-90% x-100% x=100%*19,80/90% x=22zł x-2 koszyki wiec 22zł/2 =11zł

[(19,80 / 100) * 10] + 19,80=21,78

Dodaj swoją odpowiedź