Ewelina kupiła w kwiaciarni dwa tulipany, trzy róże i a gozdzików. Tulipany były po(x+6)zł za sztukę, róże-o 4zł droższe, od róż. Ile złotych Ewelina zapłaciła za kwiaty? Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu- nie tylko wynik

Ewelina kupiła w kwiaciarni dwa tulipany, trzy róże i a gozdzików. Tulipany były po(x+6)zł za sztukę, róże-o 4zł droższe, od róż. Ile złotych Ewelina zapłaciła za kwiaty? Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu- nie tylko wynik
Odpowiedź

a ile kosztują goździki? ;/ bo tulipany to bedzie 2(x+6) czyli 2x+12 róże: 3(x+6+4)= 3(x+10)= 3x+30

Dodaj swoją odpowiedź