1Zasolenie morza martwego jest jest tak duże ze nie ma w nim żadnego życia. 2. Na pystyni istnieje woda w tak zwanych zagłebięniach artezyjskich,należy tylko w odpowiednim miejscu wykopać studnię i włalal mamy wodę , na obszrach takich powstają oazy , poza tym , przez pystynie płyna rzeki czego przykładem morze być Nil , albo wystepować jeziora jak okresowe jezioro Czad.
1. Oczywiście że stopień zasolenia wpływa na życie biologiczne. Przez to że zasolenie Morza Martwego jest tak wysokie nie mogą tam występować organizmy żywe. 2. Nie jest tak rzeczywiście. Oczywiście w przeważającej części pustyni woda nie występuje z powodu bardzo wysokiej temperatury. Istnieją jednak na pustyniach oazy w których pojawia się nawet roślinność. Nie zapominajmy także o istnieniu wód podziemnych, z których "wykwitają" liczne studnie.
tak w morzu martwym zasolenie jest na tle duże żeby np człowiek nie mógł się w nim zanużyć ale przede wszystkim w morzu martwym nie na żadnych organizmów żywych bo stężenie soli jest zbyt wielkie żeby było tam jakieś życie.A jeśli chodzi o pustynie to jest tam woda lecz w małych ilościach bo większość jej wyparowywuje a te zbiorniki z wodą nazywają się oazą.