Tomek kupił 4 kg droższych cukierków po zł za 1kg i 5kg tańszych po n zł za 1kg. Zapisz za pomocą wyrażenia algevraicznego cenę 1kg tej mieszanki.

Tomek kupił 4 kg droższych cukierków po zł za 1kg i 5kg tańszych po n zł za 1kg. Zapisz za pomocą wyrażenia algevraicznego cenę 1kg tej mieszanki.
Odpowiedź

4kg*1zł+5kg*n zł lub (4 + 5n)/9 Nie musisz pisać walut ;] Pozdrawiam wydaje mi się że tak ale mogę się mylić.

po 1zł za kg? (4 + 5n)/9 a jeśli miało być x zł za 1 kg to: (4x + 5n)/9

cena droższych---m (ja tak oznaczyłam,bo nie napisałes) (4m+5n):9

Dodaj swoją odpowiedź