w hurtowni są dwa rodzaje cukierków czekoladowych- po 20 zł i po 30 zł za 1 kg. ile cukierków każdego gatunku należy wymieszac, aby otrzymac 40 kg po 24 zł za 1 kg?

w hurtowni są dwa rodzaje cukierków czekoladowych- po 20 zł i po 30 zł za 1 kg. ile cukierków każdego gatunku należy wymieszac, aby otrzymac 40 kg po 24 zł za 1 kg?
Odpowiedź

20y+30x=24*40 { x+y=40 y=24kg x=16kg

Dodaj swoją odpowiedź