zmieszano jednostki ilośc cukierków o różnych cenach 8zł,12zł i13zł za kilogram .oblicz cene kilograma otrzymanej mieszaki

zmieszano jednostki ilośc cukierków o różnych cenach 8zł,12zł i13zł za kilogram .oblicz cene kilograma otrzymanej mieszaki
Odpowiedź

1/3 * 8 + 1/3 * 12 + 1/3 * 13 = 2,4 + 4 + 3,9 = 10,3 zł

8zł+12zł+13zł=33zł 33zł:3=11zł Odp: 11zł

8zł+12zł+13zł: 1000g=1kg

Dodaj swoją odpowiedź