Wypisz praktyczne wykorzystanie soli - sól w życiu codziennym dla kucharzy rolników i innych osób min. 7 przykładów (bez wzorów i opisu powstawania soli)

*nawóz mineralny * środek suszący *dezynfekcja wody *środek spulchniający w piekarstwie *środek gaśniczy *środek owadobujczy *zwalczanie szkodników

-przemysł spożywczy (przyprawa, środek konserwujcy) -dodatek do pasz dla zwierząt -medycyna (dla zatrzymania wody w organizmie) -chłodnictwo -dezynfekcja -metalurgia -przemysł szkarski

-medycyna, -usuwanie szkodników, -przemysł szklarski, -zwalcza bakterie zwarte w wodzie, -jest używana do zwalcznia owadów, -wykorzystywana w przyprawach, -chłodnictwo.