W sklepie są wafle po 8 i 12zł. za kilogram. Sprzedawca chce zrobić mieszankę tych wafli w cenie 11zł za kilogram. Ile wafli każdego rodzaju powinien zmieszać, aby otrzymać 20kg mieszanki?

W sklepie są wafle po 8 i 12zł. za kilogram. Sprzedawca chce zrobić mieszankę tych wafli w cenie 11zł za kilogram. Ile wafli każdego rodzaju powinien zmieszać, aby otrzymać 20kg mieszanki?
Odpowiedź

wafli po 8 zł weźmie xkg wafli po 12 zł weźmie (20-x)kg 8x+12(20-x)=20*11 8x+240-12x=220 -4x=-20 /-4 x=5 20-5=15 Weźmie 5kg wafli po 8zł i 15kg po 12zł. Sprawdzamy: 5*8+15*12=40+180=220zł 220zł/20kg=11zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

W sklepie są wafle po 8zł i po 12zł za kilogram. Sprzedawca chce zrobić mieszankę tych wafli w cenie 11zł za kilogram. Ile wafli każdego rodzaju powinien zmieszać, aby otrzymać 20kg mieszanki ?

W sklepie są wafle po 8zł i po 12zł za kilogram. Sprzedawca chce zrobić mieszankę tych wafli w cenie 11zł za kilogram. Ile wafli każdego rodzaju powinien zmieszać, aby otrzymać 20kg mieszanki ?...