Kilogram winogron kosztuje 7,85 zł. Ile trzeba zapłacić za 45 dag tych winogron? Było by miło jakbyście przy okazji wytłumaczyli mi jak to rozwiązać, bo nie wiem.

Kilogram winogron kosztuje 7,85 zł. Ile trzeba zapłacić za 45 dag tych winogron? Było by miło jakbyście przy okazji wytłumaczyli mi jak to rozwiązać, bo nie wiem.
Odpowiedź

7,85 - cena za kilogram winogron 0,45kg - tyle chcemy kupić winogron musimy pomnożyć cenę za kilogram przez ilość kupowanego towaru. Czyli: 0,45*7,85=3,5zł Odp: zapłacimy ok. 3,5zł myślę że pomogłam. lepiej nie da się tego wytłumaczyć

100dag kosztuje 7,85 zł 10 dag kosztuje =0.785zł 40 dag kosztuje 0.40 * 7.85=3.14 0.40*7.85=3.14

Żeby rozwiązać takie zadanie trzeba tylko pomnożyć:) wszystko, co jest związane ze sklepem się mnoży :) 7,85 * 0,45=3,5325 = w przybliżeniu 3,54zł :) Odp:45dag winogron kosztuje 3,54 zł.

Dodaj swoją odpowiedź