Magda k upiła 0,45kg białego sera po 7,80zł za kilogram, 5 bułek po 0,35zł i dwa litry mleka po 1,95zł. Czy 10 złotych wystarczy na zapłacenie za zakupy? Proszę napisać działania :)

Magda k upiła 0,45kg białego sera po 7,80zł za kilogram, 5 bułek po 0,35zł i dwa litry mleka po 1,95zł. Czy 10 złotych wystarczy na zapłacenie za zakupy? Proszę napisać działania :)
Odpowiedź

0,45 x 7,80+ 5 x 0,35+ 2x 1,95= 3,51+1,75+3,90=9,16 10 zl wystarczy

0.45*7.8=3.51 5*0.35=1.75 2*1.95=3,5 3,51+1.75+3.5=8.76 10>8.76 Magdzie wystarczy 10 zł na zakupu a nawet zostanie reszta :D

0,45kg - 7,80zł/kg 5 bułek - 0,35 zł/1 bułka 2 litry - 1,95zł/1 litr 0,45 * 7,80 = 3,51 (zł) 5 * 0,35 = 1,75 (zł) 2 * 1,95 = 3,90 (zł) 3,51 + 1,75 + 3,90 = 9,16 9,16<10 Odp. 10 zł wystarczy Magdzie na kupienie wszystkich tych produktów. Proszę :)

Dodaj swoją odpowiedź