za 2 3/4kg bananów mama zapłaciła 11zł .ile kosztował 1 kg bananów.
za 2 3/4kg bananów mama zapłaciła 11zł .ile kosztował 1 kg bananów.
11: 2 3/4=11:(11/4)=11*(4/11)=4 zł 1 kg bananów kosztował 4 zł.
za 2 i 3/4 kg bananow - 11 zl 1 kg bananow - x zl 2 i 3/4 = 11/4 x=1 *11 / (11/4) x= 11 / (11/4) dzielenie przez ulamek czyli dzielimy przez odwrotosc ulamka x= 11 * 4/11 x=4 1 kg bananow kosztowal 4 zl.
2 3/4kg = 2.75zł 11zł : 2.75zł = 4zł Odp.1 kg bananów kosztuje 4zł