X+0,25X=45 1,25X=45 X=30
45zł : 2=22.5 22.5 x 25%= 5.6 22.5+ 5.6=28.1- 1 ksiazka 22.5-2 ksiazka
x - cena pierwszej książki y- cena drugiej książki robimy układ równań: {45=x+y {x=1,25y {45=1,25y+y {x=1,25y {2,25y=45/2,25 {x=1,25y {y=20 {x=1,25*20 {x=25zł {y=20zł Odp. Jedna książka kosztowała 25zł, druga 20zł :) Mam nadzieję że pomogłam :))
Za dwie książki zapłacono 11 zł. Ile kosztuje każda książka, jeżeli jedna jest o 20% droższa od drugiej ?
Za dwie książki zapłacono 11 zł. Ile kosztuje każda książka, jeżeli jedna jest o 20% droższa od drugiej ?...
Za dwie książki zapłacono 72 zł. Ile kosztuje każda książka jeżeli jedna jest o 25% droższa od drugiej?
Za dwie książki zapłacono 72 zł. Ile kosztuje każda książka jeżeli jedna jest o 25% droższa od drugiej?...
za dwie książki zapłacono 57,5 zł. Ile kosztuje każda książka, jeżeli jedna jest o 30% droższa od drugiej ?
za dwie książki zapłacono 57,5 zł. Ile kosztuje każda książka, jeżeli jedna jest o 30% droższa od drugiej ?...
Za dwie książki zapłacono 57,50 zł. Ile kosztuje każda książka, jeżeli jedna jest o 30% droższa od drugiej? MAm odp ale dajcie obliczenie i wytłumaczcie mi pilsssss
Za dwie książki zapłacono 57,50 zł. Ile kosztuje każda książka, jeżeli jedna jest o 30% droższa od drugiej? MAm odp ale dajcie obliczenie i wytłumaczcie mi pilsssss...
Za dwie książki zapłacono 86,40zł. Ile kosztuje każda książka jeżeli jedna jest o 40% droższa od drugiej?
Za dwie książki zapłacono 86,40zł. Ile kosztuje każda książka jeżeli jedna jest o 40% droższa od drugiej?...