Paczka wafelków firmy Andrut kosztuje 2,10zł. W paczce jest 12 wafelków, ale w ramach promocyjnej firma Andrut proponuje po tej samej cenie paczk zawierającą 15 wafelków. O ile procent tańszy jest teraz każdy wafelek? Szybko pls "_"

Paczka wafelków firmy Andrut kosztuje 2,10zł. W paczce jest 12 wafelków, ale w ramach promocyjnej firma Andrut proponuje po tej samej cenie paczk zawierającą 15 wafelków. O ile procent tańszy jest teraz każdy wafelek? Szybko pls "_"
Odpowiedź

2,10 / 12 wafelków = 0,175 zl za wafelek nie zaokraglam zeby pozneij wyszedl dokladniejszy wynik 2,10 / 15 wafelków = 0,14 zl za wafelek 0,175 = 100% 0,14 = x 0,14*100 / 0,175 = 80% pierwszej ceny to cena wafelka z paczki 15 wafelkow wiec 100% - 80% = 20% wafelek jest tanszy o 20%

2.10 zł-12 wafelków 2.10-15 wafelków 2.10;15=0.14zł-tyle bedzie kosztował 1 wafelek 2.10;12=0.175zł w zaokrągleniu 18 gr 18 -14=4 gr

12 wafelkow kosztuje 2,10 zł czyli jeden wafelek kosztuje 2,1:12=0,175 zł jesli beda w promocji wtedy 15 wafelkow kosztuje 2,1 wtedy jeden kosztuje 2,1:15=0,14 roznica w cenie to 0,175-0,14=0,035 mamy 0,175 zł to 100% 0,035 to x% x%=(0,035*100%)/0,175=20% czyli podrozeja o 20%

Dodaj swoją odpowiedź