Pani Joanna zapłaciła 14,01 zł za 3 paczki masła i 6 pojemników jogurtu. Napisz odpowiednie równanie i podaj przykłady cen masła i jogurtu ,spełniające warunki zadania.

Pani Joanna zapłaciła 14,01 zł za 3 paczki masła i 6 pojemników jogurtu. Napisz odpowiednie równanie i podaj przykłady cen masła i jogurtu ,spełniające warunki zadania.
Odpowiedź

14,o1:(np 3op.m+6poj.j)= 14,01:9=1,55(9)

x jogurt y masło 14,01się równa 3y +6x np. x to jest 1,85zł y to jest 0,97zł

p-pączek j-jogurt 3p+6j=14.01/2 p+2j=4.67 p-0.67zł j-2zł

Dodaj swoją odpowiedź