bilet kosztuje 25 zł cena wejsciówki jest o 5 razy mniejsza o ile droższy jest bilet niż wejsciówka oblicz o ile tańsza byłaby wejściówka gdyby bilet kosztował 30 zł i 15 zł

bilet kosztuje 25 zł cena wejsciówki jest o 5 razy mniejsza o ile droższy jest bilet niż wejsciówka oblicz o ile tańsza byłaby wejściówka gdyby bilet kosztował 30 zł i 15 zł
Odpowiedź

25:5=5 25-5=20 Bilet jest droższy o 20 zł 30:5= 6 razy :) 15:5= 3 razy :)

25 zł-bilet 25;5=5-tyle kosztuje wejściówka 25-5=20zł-o tyle jest bilet droższy 30 zł-bilet 30;5=6zł -tyle kosztowałaby wejściówka 30-6=24zł-o tyle bilet jest droższy 15zł-bilet 15;5=3zł-tyle kosztowałaby wejściówka 15-3=12-o tyle bilet jest droższy

25zł:5=5zł-cena wejściówki 25zl-5=20zł Odp.Bilet jest droższy o 20zł 30zł:5=6zł-cena wejściówki 30zł-5=25zł 15zł:5=3zł-cena wejściówki 6zł-5zł=1zł 5zł-3zł=2zł Odp. Wejściówka była by droższa o 1zł gdyby bilet kosztował 30zł,a gdyby bilet kosztował 15zł wejściówka była by tańsza o 2zł

Dodaj swoją odpowiedź