Koszyk zawierający 2 kg jabłek kosztuje 5 zł podzcas, promocji masę zwiększkono o 20%, a cene opakowania o 4%. Ile kosztowaje 1 kg jabłek w promocji.

Koszyk zawierający 2 kg jabłek kosztuje 5 zł podzcas, promocji masę zwiększkono o 20%, a cene opakowania o 4%. Ile kosztowaje 1 kg jabłek w promocji.
Odpowiedź

2kg + (0,2*2) = 2,4 kg 5zł - (5*0,04) = 4,80 zł 2,4kg = 4,80zł 1kg = 4,80 / 2,40 1kg = 2zł

2kg = 5 zł 2,2kg=5,2zł 1kg = x zł x*2,2=5,2 x=2,36zł

Dodaj swoją odpowiedź