za 2i3/4 kg bananow mama zaplacila 11 zl ile kosztowal 1 kg bananow

za 2i3/4 kg bananow mama zaplacila 11 zl ile kosztowal 1 kg bananow
Odpowiedź

11/2,75=4

za 2i3/4 kg bananow mama zaplacila 11 zl ile kosztowal 1 kg bananow 2¾ kg razy x=11 11/4 razy x=11 mnozymy przez 4/11 x=11 razy 4/11 x=4 zł kilogram bananow kosztowal 4 zł

2 3/4 -11 1 -x 2,3/4x =11 | /2,3/4 x= 4zł odp: 1 kg bananów kosztuje 4zł

Dodaj swoją odpowiedź