Jeden lizak kosztuje 20 gr. Przy zakupie powyżej 100 szt. przysluguje rabat w wysokości 5% (cena hurtowa). Ile zapłacimy za 460 lizaków? Pomocy :P

Jeden lizak kosztuje 20 gr. Przy zakupie powyżej 100 szt. przysluguje rabat w wysokości 5% (cena hurtowa). Ile zapłacimy za 460 lizaków? Pomocy :P
Odpowiedź

460 lizakow * 20 gr. = 9200 gr. = 92 zl 92 zl - 100% x - 5 % x= 5*92/100 = 4,6 zl 92 zl - 4,6 zl = 87,4 zl

460 * 20 gr = 92 zł 5% z 92 = 4,6 92 - 4,6 = 87,4

Dodaj swoją odpowiedź