kręgosłup-jest elastyczny i pozwala na dużą ruchliwość ciała szczególnie ogona płetwa grzbietowa-podobnie jak inne pletwy nieparzyste ,pomaga utrzymać równowagę w wodzie łuski-zapewniają rybie sztywną osłonę.Jednocześnie jej ciało może elastycznie się zginać płetwa ogonowa-Jej głuwną funccją jest tłumienie zawirowań wody płetwa odbytowa-pomaga utrzymać równowagę, podobnie jak pletwa grzbietowa pęcherz pławny-umożliwia rybie przebywanie na określonej głębokości płetwy brzuszne-ułatwiają rybie poruszanie się w wybranym kierunku płetwy piersiowe-pomaga rybie zmienić kierunek ruchu służą też do zmiany głębokości chyba wystarczy :)
Płetwy- służą do pływania, płetwa ogonowa - do sterowania, Pęcherz pławny- poprzez regulowanie gazów zawartych w nim, ryba morze plynąc na znaczne głębokosci bez wydatkowania energii Linia naboczna- poprzez receptory odbiera kierunek predkosc prądu morskiego łuski-chronią przed urazami mechanicznymi śluz-zmniejsza tarcie Ryby mają skrzela-przez to potrafią oddychać pod wodą ja tak odpowiadałam i dostałam +5 ;)
Ryby są zwierzętami wodnymi. Są to zwierzęta, które posiadają, podobnie jak ssaki, ptaki, gady, płazy, wewnętrzny szkielet. Należą do kręgowców. Organizm ryby jest doskonale przystosowany do życia w wodzie: - ma oczy bez powiek ułożone po bokach co umożliwia jej większą widoczność -jej łuski są na siebie nałożone dachówkowato nie zatrzymują się na nich żadne glony i rośliny. - ma opływowy kształt ciała i śluz na powierzchni skóry który zmniejsza tarcie. - parzyste płetwy utrzymują jej ciało w równowadze. - linia boczna umożliwia jej odczuwanie kierunku i siły prądów wodnych. -posiada płetwę ogonową która pełni rolę wiosła i steru ryby. =)