ta sama kawa sprzedawana jest w różnych opakowaniach.Które opakowanie bardziej opłaca się kupić?0,75 kg za 27 zł? czy 10 opakowań po0,125 kg za 47,50zł?

ta sama kawa sprzedawana jest w różnych opakowaniach.Które opakowanie bardziej opłaca się kupić?0,75 kg za 27 zł? czy 10 opakowań po0,125 kg za 47,50zł?
Odpowiedź

75/100 / 27 = 100/75 * 27 = 36zł za kilogram (125/1000 / 47,5zł) / 10 = (8/1 * 47,5zł) / 10 = 380zł / 10 = 38zł za kilogram Bardziej opłaca się kupić opakowanie 0,75 kg za 27 zł.

47,50zł : 1,25kg = 38 zł za 1kg 27zl : 0,75kg = 36 zł za kg odp.: bardziej opłaca się kupić 0,75 kg za 27zł.

Cena 1 opakowania za 1kg 27zł - 0,75kg x - 1kg 27zł = 0,75x/ : 0,75 x= 36zł Cena 2 opakowania za 1 kg 47,5zł - 1,25kg x-1kg 1,25x-44,5/: 1,25 x- 38zł Różnica ceny: 38-36=2zł Opis: x - Cena za 1 kg Odp. Bardziej opłaca się kupić opakowanie pierwsze 0,75kg za 27zł bo zaoszczędzimy na tym zakupie 2zł.

Dodaj swoją odpowiedź