Uczniowie Kupili na biwak 3 jednakowe bochenki chleba. Zapłacili za nie razem 4,05 zł. Po na myśle postanowili dokupić jeszcze 2 takie same bochenki. Ile jeszcze będą musieli dopłacić ? Pile na jutro pomurzcie !!! Dzięki :*

Uczniowie Kupili na biwak 3 jednakowe bochenki chleba. Zapłacili za nie razem 4,05 zł. Po na myśle postanowili dokupić jeszcze 2 takie same bochenki. Ile jeszcze będą musieli dopłacić ? Pile na jutro pomurzcie !!! Dzięki :*
Odpowiedź

3-4,05 2-x x=(4,05x2)/3 x=2,7 4,05-2,7=1,35 Beda ,musieli zaplacic jeszcze 1,35

4,05:3=1,35 1,35 x 2=2,7[zl] odp.muszą dopłacić 2,7

Za 3 bochenki 4,05 zł to 4,05 zł : 3 =1,35 zł no to za 2 bochenki trzeba zapłacić 2 x 1,35 zł = 2,70 zł Odp:Trzeba dopłacić 2,70 zł a za wszystki 5 bochenków 6,75 zł

Dodaj swoją odpowiedź