Kilogram których rodzynek jest droższy i o ile? 1 rodzynki 2 rodzynki 40dag 2,80zł. 60 dag 3,90zł

Kilogram których rodzynek jest droższy i o ile? 1 rodzynki 2 rodzynki 40dag 2,80zł. 60 dag 3,90zł
Odpowiedź

I. 2,8 / 0,4kg = 7 zl/kg II. 3,9 / 0,6kg= 6,5 zł/kg. Pierwsze rodzynki są droższe

40%-2,8zł 100%-x x=100*2,8/40=7 60%*3,9 100%-x x=100*3,9/60=6,5 7>6,5 7-6,5=0,5 Odp. Pierwszy rodzaj rodzynek jest droższy o 0,5zł od drugiego rodzaju.

Dodaj swoją odpowiedź