Podaj po 4 przykłady każdego typu wypowiedzeń. Czyli: 4 równoważniki zdań, 4 zdania pojedyncze rozwinięte, 4 zdania pojedyncze nierozwinięte, 4 zdania złożone podrzędnie, 4 zdania złożone współrzędnie, 4 zdania wielokrotnie złożone. Z góry dziękuj

Podaj po 4 przykłady każdego typu wypowiedzeń. Czyli: 4 równoważniki zdań, 4 zdania pojedyncze rozwinięte, 4 zdania pojedyncze nierozwinięte, 4 zdania złożone podrzędnie, 4 zdania złożone współrzędnie, 4 zdania wielokrotnie złożone. Z góry dziękuje, potrzebuje to na dzisiaj ! Daję naj !!
Odpowiedź

zobacz sobie teorię i wypisz

Równoważniki: 1. Pojechanie do Warszawy. 2. Zrobienie zakupów. 3. Pójście do hostelu. 4. Zjedzenie kolacji. Zdania pojedyncze rozwinięte: 1. Janek zjadł wczoraj cztery kromki chleba. 2. Adaś nie poszedł do szkoły. 3. Robert nie przestrzega żadnych zasad. 4. Jola lubi spacerować po parku wieczorem. Zdania pojedyncze nierozwinięte: 1. Agata je. 2. Mariusz wstał. 3. Ewa śpi. 4. Grzesiek idzie. Zdania złożone podrzędnie: 1. Kiedy znów spadł na ziemię, ponownie poprosił o darowanie życia. 2. Zdążył ją poprosić, by darowała mu życie. 3. Kupiłam bluzkę, która wisiała na wystawie. 4. Zrobiłam obiad, który wszystkim smakował. Zdania złożone współrzędnie: 1. Każdy obiecał, że zje całą kolację.  2. Dostanie nagrodę ten, kto najlepiej napisał dyktando. 3. Kupiłam wczoraj bluzkę, a dzisiaj ją ubrałam. 4. Słucham muzyki i jem obiad. Przepraszam, ale nie potrafię zdań wielokrotnie złożonych ;( 

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Podaj po 4 przykłady każdego typu wypowiedzeń. Czyli: 4 równoważniki zdań, 4 zdania pojedyncze rozwinięte, 4 zdania pojedyncze nierozwinięte, 4 zdania złożone podrzędnie, 4 zdania złożone współrzędnie, 4 zdania wielokrotnie złożone. Z góry dziękuj

Podaj po 4 przykłady każdego typu wypowiedzeń. Czyli: 4 równoważniki zdań, 4 zdania pojedyncze rozwinięte, 4 zdania pojedyncze nierozwinięte, 4 zdania złożone podrzędnie, 4 zdania złożone współrzędnie, 4 zdania wielokrotnie z...