Beata kupiła 0,45 kg wędliny po 2,40zł za kg i 1,3 kg sera po 10,80zł za kg.Ile reszty otrzymała,płacąc banknotem 20 zł? Czy 20 zł wystarczyłoby, gdyby kupiła o 0,15 kg wędliny więcej?

Beata kupiła 0,45 kg wędliny po 2,40zł za kg i 1,3 kg sera po 10,80zł za kg.Ile reszty otrzymała,płacąc banknotem 20 zł? Czy 20 zł wystarczyłoby, gdyby kupiła o 0,15 kg wędliny więcej?
Odpowiedź

0,45*2,40=1,08 1,3*10,80=14,04 20-(1,08+14,04)=20-15,12=4,88 0,60*2,40=1,44 starczyłoby nawet jak kupisz wiecej wedliny

0.45 X 2,40=1,08 wędlina 1,3 X 10,80=14,04 ser 14,04+1,08=15,12 zł 20-15,12=4,88 zł 0,45+0,15=0,60 0,60 X 2.40=1,44 zł 15,12+1,44=16,56 Odp. Otrzyma 4,88 zł reszty. Wystarczy jej pieniędzy.

0.45 *2,40=1,08 1,3 * 10,80=14,04 14,04+1,08=15,12 zł 20-15,12=4,88 zł 0,45 + 0,15=0,60 0,60 * 2.40=1,44 zł 15,12 + 1,44=16,56

Dodaj swoją odpowiedź