Za dwa długopisy i trzy ołówki zapłacono 13 zł. Oblicz cenę ołówka i cenę długopisu, jeżeli wiadomo, że ołówek był o 1,00 zł tańszy niż długopis. Ułóż i rozwiąż równanie lub układ równań.
Za dwa długopisy i trzy ołówki zapłacono 13 zł. Oblicz cenę ołówka i cenę długopisu, jeżeli wiadomo, że ołówek był o 1,00 zł tańszy niż długopis. Ułóż i rozwiąż równanie lub układ równań.