Ile kosztuje1 kg pomidorów, jeśli za 45 dag Ola zapłaciła 2zł25gr ?
Ile kosztuje1 kg pomidorów, jeśli za 45 dag Ola zapłaciła 2zł25gr ?
45dag=0,45kg 0,45kg-2,25zł 1kg-x mnożymy na krzyż: 2,25=0,45x x=2,25/0,45 x=5 Kilogram pomidorów kosztuje 5 zł
dane: 1 zł. = 100groszy 2 25 zł.= 225 gr 45 dag- 225 gr 100dag-x 45x= 22500/:45 x=500gr = 5 zł. Odp: 1 kilogram pomidorów kosztuje 5 zł.