Dokumenty niezbędne do rejestracji w urzędzie pracy.(8przykładów, proszę)

-Dowód osobisty lub inny dokument tożsamości a w przypadku braku dowodu, zaświadczenie o zameldowaniu z Urzędu Miasta lub Gminy. -Dyplom, świadectwo ukończenia szkoły lub świadectwo szkolne albo zaświadczenie o ukończeniu kursu lub szkolenia. -Świadectwa pracy oraz inne dokumenty niezbędne do ustalenia uprawnień. -Zaświadczenie z ZUS o pobieraniu zasiłku chorobowego, macierzyńskiego, zasiłku w wysokości zasiłku macierzyńskiego, świadczenia rehabilitacyjnego z podaną podstawą jego naliczania - jeśli taki zasiłek pobierałeś; - Zaświadczenie o zdolności do podjęcia pracy ( w przypadku przebywania na zwolnieniu lekarskim powyżej 30 dni); - Decyzję z Urzędu Miasta lub Gminy o wyrejestrowaniu działalności gospodarczej - jeśli miałeś zarejestrowaną i prowadziłeś działalność gospodarczą; - Zaświadczenie z ZUS o okresie opłacania składek na ubezpieczenie społeczne z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej lub współpracy- jeśli taką działalność lub współpracę prowadziłeś; - Zaświadczenie wydane przez ZUS lub KRUS o okresie pobieranej renty z tytułu niezdolności do pracy - jeśli pobierałeś z tego tytułu rentę; - Zaświadczenie o miesięcznej wysokości wynagrodzenia brutto, od którego istniał obowiązek opłacenia składki na Fundusz Pracy - dotyczy osób, które były zatrudnione w niepełnym wymiarze czasu pracy lub na umowę-zlecenie, umowę agencyjną: - Książeczkę wojskową - dotyczy osób, które odbyły służbę wojskową; - Świadectwo zwolnienia z Aresztu lub Zakładu Karnego; jeżeli w czasie pobytu w Zakładzie Karnym byłeś zatrudniony , to zaświadczenie o osiąganym wynagrodzeniu brutto w poszczególnych miesiącach. Inne dokumenty: - Nakaz podatkowy lub zaświadczenie z Urzędu Gminy lub Urzędu Miasta o posiadanym gospodarstwie rolnym. - Osoby zamieszkujące wspólnie z właścicielem gospodarstwa rolnego do 2 ha przeliczeniowych przedkładają do wglądu nakaz podatkowy lub aktualne zaświadczenie z Urzędu Gminy lub Miasta o powierzchni gospodarstwa rolnego; w przypadku zamieszkiwania z właścicielem gospodarstwa rolnego powyżej 2 ha przeliczeniowych decyzję z KRUS o niepodleganiu ubezpieczeniu społecznemu jako domownik rolnika.

- dowód osobisty - oryginał świadectw pracy i ich kserokopie - Zaświadczenie o dochodzie brutto - legitymacja ubezpieczeniowa -Zaświadczenie z ZUS o pobieraniu w okresach poprzedzających rejestrację zasiłków -Książeczka wojskowa (mężczyźni). -Świadectwa ukończenia szkoły ponadpodstawowej oraz innych dokumentów koniecznych do ustalenia kwalifikacji zawodowych (oryginał i kserokopia). -Osoby zamieszkałe na terenach gmin powinny przedstawić zaświadczenie z Gminy o posiadaniu (bądź nie) gospodarstwa rolnego (ha przeliczeniowe).