Proszę o szybką pomoc. Chodzi mi o plan wydarzeń z Pana Tadeusza, dokładnie o dzieje Jacka Soplicy.

1. FAŁSZYWA PRZYJAŹŃ STOLNIKA DO JACKA SOPLICY 2. MIŁOŚĆ MŁODEGO SOPLICY DO EWY-CÓRKI HORESZKI 3. OBOJĘTNOŚĆ STOLNIKA, WOBEC UCZUĆ JACKA 4. PODANIE MU CZARNEJ POLEWKI 5. OŻENEK SOPLICY Z PRZYPADKOWO SPOTKANĄ SZLACHCIANKĄ: A) NARODZINY TADEUSZA B) NAŁÓG PIJAŃSTWA C) ŚMIERĆ ŻONY 6. ZARĘCZYNY EWY 7. HULASZCZE ŻYCIE W ZAMKU 8. OBLĘŻENIE ZAMKU PRZEZ MOSKALI 9. ZABICIE STOLNIKA PRZEZ SOPLICĘ 10. POSĄDZENIE O ZDRADĘ 11. WYJAZD SOPLICY Z KRAJU 12. WSTĄPIENIE DO KOŚCIOŁA 13. ZMIENIENIE NAZWISKA NA ROBAK 14. CIĘŻKIE PRACE SOPLICY W WIĘZIENIU 15. UDZIELENIE PRZEBACZENIA PRZEZ GERWAZEGO 16. ŚMIERĆ JACKA SOPLICY

1.Wyjawienie prawdy na początku spowiedzi. 2. Częste biesiady u Stolnika. 3. Fałszywość i dwulicowość Stolnika. 4. Miłość Soplicy do Ewy. 5. Niechęć Jacka do Stolnika. 6. Trwoga mieszczan przed Jackiem. 7. Próżne próby otwarcia serca przed Ewą. 8. Podanie Jackowi czarnej polewki. 9. Myśl Soplicy o opuszczeniu ojczyzny. 10. Smutek Ewy z powodu planowanego wyjazdu Jacka. 11. Złośliwa mowa Stolnika na temat wesela córki. 12. Troska Soplicy o Ewę. 13. Nieprzemyślane, szybkie małżeństwo z nieznaną kobietą. 14. Narodziny Tadeusza. 15. Nałóg Jacka. 16. Śmierć żony. 17. Rozgłos o zaręczynach Ewy, niechętnej do poślubienia Wojewody. 18. Niechęć ludzi do Soplicy. 19. Wspomnienie Klucznika o dawnej potędze Jacka. 20. Najazd Moskali na zamek Stolnika. 21. Mieszane uczucia Jacka. 22. Żle zrozumiane gesty Stolnika prowadzące do strzału z rąk Soplicy. 23. Klątwa rzucona przez Jacka. 24. Okrzyknięcie Soplicy zdrajcą. 25. Ucieczka z kraju i cierpienia Jacka. 26. Wywóz Ewy wraz z mężem na Sybir. 27. Osierocenie Zosi-córki Ewy. 28. Wstąpienie Soplicy do Zakonu Bernardynów. 29. Przemiana Jacka Soplicy w Księdza Robaka. 30. Narodowowyzwoleńcze podróże Księdza. 31. Powrót Robaka dzięki pomocy Boga. 32. Przebaczenie Gerwazego. 33. Wyznanie Klucznika o przebaczeniu i uczynieniu znaku krzyża przez Stolnika w stronę Jacka. 34. Wieść o wojnie Napoleona z Rosją. 35. Śmierć Księdza Robaka.