co to jest środowisko, zakres tolerancji ekologicznej, prawo liepiega, prawo shelfarda, optimum temperaturowe, minimum temperaturowe, maksimum temperaturowe.Pomóżcie!!!!

co to jest środowisko, zakres tolerancji ekologicznej, prawo liepiega, prawo shelfarda, optimum temperaturowe, minimum temperaturowe, maksimum temperaturowe.Pomóżcie!!!!
Odpowiedź

środowisko http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Arodowisko zakres tolerancji ekologicznej http://pl.wikipedia.org/wiki/Tolerancja_ekologiczna prawo liebiega http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_minimum_Liebiga prawo shelforda http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_tolerancji_ekologicznej_Shelforda

1.Środowisko to ogół elementów przyrodniczych ożywionych (świat zwierzęcy i roślinny) i nieożywionych (w szczególności powierzchnia Ziemi łącznie z wodą, glebą, kopalinami i powietrzem), a także krajobraz, naturalny bądź też użytkowany i zmieniany przez człowieka. 2.zakresem tolerancji nazywamy przedział wartości danego czynnika, w obrębie którego organizm może żyć i żeby prościej zrozumieć ten termin to musisz wiedzieć, że zdolność przystosowania się organizmów do zmian danego czynnika nosi nazwę tolerancji ekologicznej. 3.Prawo minimum Liebiga jest to jedno z podstawowych praw ekologii klasycznej, mówiące, że czynnik, którego jest najmniej (czyli jest w minimum) działa ograniczająco na organizm, bądź całą populację. 4.Rozwinięciem prawa Liebiga jest prawo Shelforda które mówi o tym , że zarówno niedobór, jak i nadmiar różnych czynników wpływa na organizm limitująco. Prawo to określa możliwość rozwoju populacji. 5. Optimum temperaturowe jest to optymalna temperatura, która umożliwia rozwój organizmom bądź poszczególnym zjawiskom zachodzącym w przyrodzie, minimum jest to natomiast minimalna temperatura a maksimum temperaturowe jest to max. temperatura, powiedziałabym nawet, że bliska stanu krytycznemu, która może prowadzić do zaniechania rozwoju organizmów, procesów, wpływa też degenerująco na strukturę związków biorących udział w poszczególnych procesach. Parametry środowiska mogą stanowić podstawę kontroli aktywności. ;-))

Dodaj swoją odpowiedź