Tona aluminium kosztuje około 5 tys. zł. Pusta aluminiowa puszka warzy 16g. Ile kosztuje aluminium zużyte na wyprodukowanie 1 puszki? Pisać wszystkie obliczenia

Tona aluminium kosztuje około 5 tys. zł. Pusta aluminiowa puszka warzy 16g. Ile kosztuje aluminium zużyte na wyprodukowanie 1 puszki? Pisać wszystkie obliczenia
Odpowiedź

zaadanie rozwiązuje proporcjami 1t-1000kg 1000kg - 5000 zł 0,016 kg - x zł 1000x = 0,016 x 5000 x = 0,016 x 5000 / 1000 = 0,016 x 5 x = 0,08 zł = 8 groszy na wyprodukowanie puszki aluminiowej potrzeba 8 groszy.

1t=1000kg=1000000g 1000000g ---- 5000zł 16g ---- x zł x= (16g*5000zł)/1000000g x=0,08zł=8gr

1t= 1000000g 1000000g - 5000zł 16g - x x= 5000×16/1000000 x= 0,08zł Odp wyprodukowanie puszki kosztuje 0,08 zł

Dodaj swoją odpowiedź