Zad 1. Pani Kowalska kupiła 1 kg jabłek w cenie 2,60zł, 0,75 kg gruszek w cenie 3,60 oraz 0,25 truskawek w cenie 7,20 zł.Ile zapłaciła za zakupy? Zad2.oblicz: 18,9 : 0,9 + 21,1 =

Zad 1. Pani Kowalska kupiła 1 kg jabłek w cenie 2,60zł, 0,75 kg gruszek w cenie 3,60 oraz 0,25 truskawek w cenie 7,20 zł.Ile zapłaciła za zakupy? Zad2.oblicz: 18,9 : 0,9 + 21,1 =
Odpowiedź

2.60zl+0.75*3.60zl+0.25*7.2zl=2.6+2.7+1.8=7.10zl 18.9:0.9+21.1=21+21.1=42.1

Zadanie 1 2,60+3,60+7,20=13zł40gr Odpowiedź:Pani Kowalska zapłaciła za zakupy 13zł40gr Zadanie 2 18,9:0,9 +21,1=(18,9:0,9)+21,1=21+21,1=42,1 Mam nadzieję,że pomogłam:)

Zad 1. 1 kg jabłek po 2,60zł 0,75 kg gruszek po 3,60 zł 0,25 kg truskawek po 7,20 zł 2,60+0,75×3,60+0,25×7,20=7,10 zł Zad 2. 18,9 : 0,9 + 21,1 = 42,1

Dodaj swoją odpowiedź