Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zaplaciła 4,80zł.Monika kupiła w tym samym sklepie 1 gumnkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60.jaka była cena jednej gumki a jaka jesnej spinki

Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zaplaciła 4,80zł.Monika kupiła w tym samym sklepie 1 gumnkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60.jaka była cena jednej gumki a jaka jesnej spinki
Odpowiedź

x-cena gumki y-cena spinki 4x+6y=4,80 x+10y=4,60 /*-4 4x+6y=4,80 -4x-40y=18,40 -34y=13,60 /:-34 y=0,40 4x+2,40=4,80 4x=2,40 y=0,60 odp:gumka kosztowala 0,40 ggr a spinka 0,60 gr

x- cena jednej gumki y- cena jednej spinki 4x+6y=4,8 x+10y=4,6/*(-4) 4x+6y=4,8 -4x-40y= -18,4 -34y=-13,6 y=0,4 4x+6*0,4=4,8 4x=4,8-2,4 4x=2,4 x=0,6 odp; Jedna gumka kosztuje 0,60zł , jedna spinka 0,40zł.

Dodaj swoją odpowiedź