Za 2¾ kg. bananów mama zapłaciła 11 zł. Ile kosztował 1 kg. bananów? xD
Za 2¾ kg. bananów mama zapłaciła 11 zł. Ile kosztował 1 kg. bananów? xD
2.75-11 1-x 11*1/2,75=4 Odp. Jeden kg bananów kosztował 4 zł.
2¾ kg - 11 zł. 1 kg - x x = 1 * 11 : 2¾ = 11 : 2¾ = 4 Odp.Za 1 kg. bananów mama zapłaci 4 zł.
2kg+3/4 kg -------- 11 zł 1kg ------------------ x zł 1kg*11zł x= -------- 2kg +3/4 kg x=4 zł Odp: 1 kg bananów będzie kosztował 4 zł