ZA 1,4 KG I 2,3 KG POMARAŃCZY ZAPŁACONO 20,77 ZŁ. KILOGRAM CYTRYN KOSZTUJE 4,65 ZŁ. ILE KOSZTUJE KILOGRAM POMARAŃCZY? JAK NAJSZYBSZĄ ODPOWIEDŹ PROSZE !!!!!!

ZA 1,4 KG I 2,3 KG POMARAŃCZY ZAPŁACONO 20,77 ZŁ. KILOGRAM CYTRYN KOSZTUJE 4,65 ZŁ. ILE KOSZTUJE KILOGRAM POMARAŃCZY? JAK NAJSZYBSZĄ ODPOWIEDŹ PROSZE !!!!!!
Odpowiedź

obliczamy koszt zakupu 1,4 kg cyrtyn 4,65x1,4=6,51 zł od całego rachunku odejmujemy koszt cytryn 20,77-6,51=14,26zł wynik dzielimy na wagę pomarańczy i uzyskujemy cenę jednego kilograma 14,26/1,3=10,97 zł. kilogram pomarańczy kosztuje 10,97 zł.

1,4kg+2,3kg=3,7kg 3,7kg pomarańczy=20,77zł 20.77:3,7kg=5,61zł

1,4 kg - waga cytryn 2,3 kg - waga pomaranczy 1,4 * 4,65 = 6,51 - cena za cytryny 20,71 - 6,51 = 14,20 14,20 : 2,3 = 6,17 - cena za kg pomaranczy co do rozwiazania uzytkownika czkawka to jest zle bo jesli cene pomaranczy pomnozysz przez ich wage to wyjdzie ze zaplacila wiecej niz w zadaniu pisze

Dodaj swoją odpowiedź