W sklepie mięsnym Krasnal ceny są ustalone tak , ze na oddzieleniu schabu od kości właściciel nic nie zarabia i nic nie traci.Ile przeciętnie ważą kości,a ile mięso w 1kg schabu kością ?

W sklepie mięsnym Krasnal ceny są ustalone tak , ze na oddzieleniu schabu od kości właściciel nic nie zarabia i nic nie traci.Ile przeciętnie ważą kości,a ile mięso w 1kg schabu kością ?
Odpowiedź

W 1 kg: x[kg] schabu y [kg] kości Cena: 13 [zł] Cena:16x +4y [zl] x+y = 1 16x+4y=13 x=3/4 y=1/4

Dodaj swoją odpowiedź