koszyk zawierający 1 kg jabłek kosztował 2,20 zł. Podczas promocji zwiększono masę opakowania o 20%, a cenę o 10%. ile kosztuje 1 kg jabłek w promocji? (to takie proste z pozoru nie jest ;))

koszyk zawierający 1 kg jabłek kosztował 2,20 zł. Podczas promocji zwiększono masę opakowania o 20%, a cenę o 10%. ile kosztuje 1 kg jabłek w promocji? (to takie proste z pozoru nie jest ;))
Odpowiedź

1kg * 20%= 0,2kg 1kg+0,2kg=1,2kg 2,20*10%=0,22zł 2,20zł+0,22zł=2,42 teraz trzeba użyć proporcji 1,2kg - 2,42 1kg = x 1,2x = 2,42 I :1,2 x = 2,02 około [ 2,01(6)]

20%z1kg=0,2kg 1kg+0,2kg=1,2kg 10%z2,2zl=0,22zl 2,2+0,22=2,42zl odp.jabłka kosztują 2,42zł za 1,2kg -tak mi się wydaje

Dodaj swoją odpowiedź