1. Słupki stały przy drodze co 1/10km.Ile było na odcinku 3 km.? 2.Za 1i 1/4 kg gruszek zapłacono 10zł.Ile kosztuje 1 kg gruszek.?

1. Słupki stały przy drodze co 1/10km.Ile było na odcinku 3 km.? 2.Za 1i 1/4 kg gruszek zapłacono 10zł.Ile kosztuje 1 kg gruszek.?
Odpowiedź

1kg kosztuje 8 zł

1/10km =100mb 3km= 3000mb czyli 30 słupków 1i 1/4 kg = 10zł to 1kg = 8zł

1. Słupki stały przy drodze co 1/10km.Ile było na odcinku 3 km.? 1/10 km=100m 1km= 1000m 1000m/100m= 10 10*3=30 odp. Znajdowało się 30słupków. 2.Za 1i 1/4 kg gruszek zapłacono 10zł.Ile kosztuje 1 kg gruszek.? 1¼kg - 10zł 1kg - x x=1*10 / 1¼= 8 odp. kilogram gruszek będzie kosztował 8zł.

Dodaj swoją odpowiedź