1.Joasia kupiła 75 dag papryki po 5.60 za kilogram, 235g orzechów po 38 zł za kilogram i 1.6 kg pomidorów po 4.55zł za kilogram?" Czy 30 złotych wystarczy jej na zapłacenie za zakupy?

1.Joasia kupiła 75 dag papryki po 5.60 za kilogram, 235g orzechów po 38 zł za kilogram i 1.6 kg pomidorów po 4.55zł za kilogram?" Czy 30 złotych wystarczy jej na zapłacenie za zakupy?
Odpowiedź

0,75*5,6=4,20 0,235*38=8,93 1,6*4,55=7,28 7,28+4,20+8,93=20,41 Tak, wystarczy. nawet zostanie 9,59 reszty na słodkości. :)

0,75*5,6=4,20 0,235*38=8,93 1,6*4,55=7,28 7,28+8,93+4,2=20,41 Tak

wystarczy... 0,75×5,60=4,2 0,235×38=8,93 1,6×4,55=7,28 4,2+8,93+7,28=ok. 20 zł

Dodaj swoją odpowiedź