108/100*200=216 94/100*80=75,2 216+75,2=291,2 200-100% 291,2-x% 200x=29120 x=145,6% o tyle wzrósł cały koszt
drzwi 200×8%=16 200+16=216 okno 80×6%=4,8 80-4,8=75,2 Przed podwyszka 200+80=280 podniesiono 216+75,2=291,2 280-100% 291,2-x% 280x=291,2×100 280x=29120 x=104% okolo podniesiono o 4%
1% z 200 zł wynosi 2 zl 8%= 8x2= 16zł 1% z 80zł wynosi 80gr 6%= 6x80gr= 4,8zl. 200=80zl= 280zł=100% 1%=2,8zl 200-16=184zl 80-4,8=75,2zl 184+75,2zl=259.2zł 259,2:2,8= 92.57% 100%-92,57%=7,43% koszt zmienił się o 7,43%
PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC, DAJE NAJ! Z WYTŁUMACZENIEM :)Montaż drzwi kosztował 200 zł,a montaż okna 80 zł.Po roku koszt montażu drzwi wrósł o 8%,a koszt okna zmniejszył się o 6%.O ile procent zmienił się łączny koszt montażu obu elementów?
PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC, DAJE NAJ! Z WYTŁUMACZENIEM :)Montaż drzwi kosztował 200 zł,a montaż okna 80 zł.Po roku koszt montażu drzwi wrósł o 8%,a koszt okna zmniejszył się o 6%.O ile procent zmienił się łączny koszt montażu obu elemen...