zakupiono 10kg czeresni dwoch gatunkow; tanszych po 6zl i drozszych po 9 zl za 1 kg, przy czym kazdego gatunku kupion za taka sama kwote. Ile kupiono kilogramow czeresni tanszych a ile drozszych? prosze o szybka odpowiedz

zakupiono 10kg czeresni dwoch gatunkow; tanszych po 6zl i drozszych po 9 zl za 1 kg, przy czym kazdego gatunku kupion za taka sama kwote. Ile kupiono kilogramow czeresni tanszych a ile drozszych? prosze o szybka odpowiedz
Odpowiedź

Witam! A więc: 10kg- razem czereśnie, 6zł- kwota tańszych za 1kg 9zł- kwota droższych za 1kg Oba za taką samą kwotę: 6kg za 6zł 4kg - za 9zł Więc: 6x6 = 36zł 4x9 = 36zł Odp: zakupiona 6kg tańszych i 4kg droższych czereśni. Pzdr.

x-ilosc tanszych y-ilosc drozszych x+y-10 6x=9y :6 x+y=10 x=1,5y 1,5y+y=10 x=1,5y 2,5y=10 :2,5 x=1,5y y= 4 x=6 odp.tanszych 4 kg drozszych 6 kg

Dodaj swoją odpowiedź