Producent ustala cenę y(w złotych) płatków śniadaniowych wg wzoru: y=0.002x + 0.5 gdzie x oznacza masę płatków w (w gramach) a)Oblicz cenę płatków śniadaniowych o masie 125 g. b)Oblicz ile płatków kupiła mama jeśli zapłaciła za nie 5zł.
Producent ustala cenę y(w złotych) płatków śniadaniowych wg wzoru: y=0.002x + 0.5 gdzie x oznacza masę płatków w (w gramach)
a)Oblicz cenę płatków śniadaniowych o masie 125 g.
b)Oblicz ile płatków kupiła mama jeśli zapłaciła za nie 5zł.