Zakupiono 10kg czereśni dwóch garunków : tańszych po 6zł i droższych po 9zł za 1kg,przy czym każdego gatunku kupiono za taką samą kwotę.Ile kupiono kilogramów czereśni tańszych,a ile droższych?

Zakupiono 10kg czereśni dwóch garunków : tańszych po 6zł i droższych po 9zł za 1kg,przy czym każdego gatunku kupiono za taką samą kwotę.Ile kupiono kilogramów czereśni tańszych,a ile droższych?
Odpowiedź

x- tańsze czereśnie y - droższe czereśnie x+y=10 6x=9y x+y=10 x=3/2y 3/2y+y=10 x=3/2y 5/2y=10 x=3/2y y=4 x=3/2*4 y=4 x=6 Tańszych czereśni kupiono 6 kg , a drożdzych 4kg.

6:9=2/3 ∫x=2/3y ∫x+y=10 ∫x=2/3y ∫2/3y+y=10 ∫x=2/3y ∫5/3y=10 ∫x=2/3y ∫y=30/5 ∫x=2/3y ∫y=6 ∫x=2/3*6 ∫y=6 ∫x=4 ∫y=6 Tańszych czereśni zakupiono 6 kg droższych 4 kg

Dodaj swoją odpowiedź